Technikai azonosító:

AA5850154

Viszonteladók kérjék egyedi ajánlatunkat ! 

+36-20/938-2778  

Jó tanács


Tavasszal a legjobb beszerezni a téli tüzelőt! A frissen kivágott fa víztartalma meglehetősen magas, ezért érdemes már tavasszal megvásárolni az őszi, vagy inkább a következő évi tüzelőt, hogy a fának legyen ideje kiszáradni. A kiszáradt fának sokkal jobb  a fűtőértéke, így a költségek akár 30%-t is meg lehet spórolni!

 

Akinek rendelkezésére áll elegendő anyagi forrás és otthona udvarán is elfér több évre elegendő tüzelő, annak érdemes már legalább 1-2 évvel korábban megvenni a tűzifát.

 

Javasolt minél előbb beszerezni a fát, majd azt jól szellőző, de fedett helyen tárolni, a száradással ugyanis növeljük a tűzrevaló fűtőértékét.


Pincébe, vagy teljesen zárt helyre berakodni csak száraz fát,vagy legalább egy éve felhasogatott száradó fát szabad berakni, ha nem akarjuk, hogy bepenészedjen.


Amennyiben mégis későn sikerül csak fához jutni érdemes egy-két napi hasogatott fát mindig a kályha, tetejére (kazán fölé, stb..) rakni, hogy mire a kályhába kerül nagyjából kiszáradjon. Természetesen fokozottan figyeljünk a megfelelő távolságra a tűztől hogy a fa nehogy begyulladjon.


Cserépkályhásoknak


(a cserépkályha fűtése)tüzelés fával

A jó tüzelés feltételei a megfelelően száraz fa, a megfelelő átmérőjű és magasságú kémény        (kellő mennyiségű oxigén). A cserépkályha egyfajta hőtárolós kályha, az eltárolt hőmennyiséget főként sugárzással közvetíti a lakótérbe. Akkor igazán gazdaságos, ha hosszú ideig egyenletesen melegít. A cél az, hogy fokozatosan rakott száraz kemény fával felfűtsük a belsejét, majd ez a hőmennyiség  sokáig meleget adjon. A cserépkályha a fűtendő helységhez, a tűztere a kályhához van méretezve. Cserépkályhások szerint egy cserépkályha csempe egy lég m3-t képes felfűteni. Ez azt jelenti,a fűtendő helység ahány lég m3 annyi csempét kell tartalmazzon a cserépkályha. A begyújtáskor jól megrakjuk a tűzteret fával és meggyújtjuk. Egyszeri megrakással ill, begyújtással a kályha optimálisan felmelegíthető. A fa mennyiségét ki kell tapasztalni. A felfűtött kályhára már csak a hőérzetnek megfelelően kell rárakni.
Annyi fával fűtsünk, amennyi  még jól felhevíti kályhánkat. Annál kevesebbet nem szabad, többet  pedig nem érdemes elégetnünk. Átmeneti időben elég naponta egyszer fűteni, nagy hidegben viszont a folyamatos fűtés javasolt. Az ajtón lévő huzatszabályzót sohasem szabad teljesen lezárni. Minimális huzatot minden esetben biztosítani kell, még akkor is ha már csak parázs van.  Ilyenkor a kis huzat miatt kevés a levegő, az égés már nem tökéletes,  Ennek legszembetűnőbb jele az üveges ajtók üvegének kátrányozódása! Ezen kívül a huzattal, a kéményen át folyamatosan megy ki a drága energia. Arról nem is beszélve, hogy a kellő mennyiségű fa többszörösét tüzeljük el. A helyes módszer az amikor a kikísérletezett mennyiségű fát a tűztérbe hátulról kezdve állítva behelyezzük, elé néhány vékonyabb hasábot, majd gyújtóst és az üzletekben kapható alágyújtóst helyezünk.(A túl nagy hasábok nehezen égnek el, térfogatukhoz képest kicsi a felületük. A túl vékony hasábok pedig hamar ellobbannak.) A gyújtós készülhet fenyőből vagy akácból is (könnyebben gyullad) . Ezt a famennyiséget elégetjük legalább pár cm-esre   nyitott ajtóval  (jó huzattal), majd amikor már csak parázs van, koppanásig behajtjuk az ajtót. Ekkor azonban még marad néhány mm-es rés. A parázs még sok értékes kalóriát tartalmaz, ha elzárjuk a levegőtől, ez nem szabadul fel, faszén keletkezik. Ez veszteség, eléghetett volna. Amikor a parázsból már csak itt-ott látszik, akkor viszont lezárjuk az ajtót. Így a kéményen át a legkevesebb meleg jut ki. A fatüzelésű kályhákban általában nincsen rostély és hamuajtó, viszont előfordul az ajtón szellőzőnyílás. A senyvesztett tűz esetén felgyűlhetnek még éghető gázok a kályha járataiban, s ez be is robbanhat!

A kaloda mérete:

100 cm x  120 cm x 125 cm = 1,5 m3




Tisztelt leendő vásárlók!
Felhívom figyelmüket, hogy a tüzifát ömlesztett állapotban mérjük és szállítjuk ki a helyszínre.
1 ömlesztett m3 hasított tüzifa összerakás után 0,6 összerakott m3-nek felel meg.


A házhozszállítás minden esetben kaputól kapuig történik.


A sofőr amennyiben úgy látja ,hogy bármilyen okból (felázott terület, szűk kapu, egyéb udvarban lévő akadályok stb.) kifolyólag az udvarba nem tud bemenni a gépjárművel ,NEM KÖTELEZHETŐ RÁ!


A termék ezen okból való visszaküldéséért fuvarköltséget számlázunk ki !


A sofőrnek nem kötelessége kaput leszerelni, udvarban lévő akadályokat elpakolni stb., így csak abban az esetben tudja biztosítani az udvarban való lerakodást , amennyiben a körülmények ezt biztosítják . Megértésüket köszönjük !